Про деякі помилки – у мене прибирається прибиральниця
Прибиральниці приходять і йдуть, а піднятим ними пилом дихаєте Ви!
Вбудований пилосос, безумовно, привносить у наше життя нові уявлення про зручність: його конструкція така, що все, з чим вам доводиться мати справу – це шланг та пневморозетка. Достатньо встромити шланг у розетку, і можна пилососити. Не потрібно тягати за собою пилосос у квартирі, не потрібно переносити його з поверху на поверх у котеджі.
Але правдою є і те, що всі ці переваги тьмяніють на тлі роботи прибиральниць і покоївок: можна не те що нічого не тягати, а взагалі нічого не робити.
І найближче б майбутнє чекало б вбудований пилосос, і програвало б це іноземне чудо думки конкуренцію вітчизняним майстриням прибирання, що використовують найсучашніші технології, якби не одне але – величезна користь вбудованого пилососу для здоров’я.
Причому для здоров’я не так прибиральниць (хоча і для них теж), скільки для здоров’я тих, хто користується їхніми послугами. Адже саме їм доводиться дихати тим пилом, який піднімають покоївки та домашні робітниці під час збирання традиційним пилососом.
Після збирання таким пилососом концентрація в повітрі пилу може зростати у 2-5 разів, спор цвілевих грибів – у 2-4 рази, пилку рослин – у 8 разів. Потоком відпрацьованого повітря звичайний пилосос піднімає пил з неприбраних поверхонь і з цим потоком повертає в квартиру дрібний пил з прибраних. В результаті такого збирання 99% великого пилу виявляється в пилозбірнику і 1% найдрібнішого в повітрі, яким ми дихаємо. Цей пил опускається зі швидкістю 0,2-0,5 метрів на добу, а основне пилове тло так і зависає на висоті 50-90 см від підлоги – саме там, де ми спимо, і де грають наші діти.
Неважко порахувати, що такий пил здатний висіти в повітрі протягом декількох днів після збирання. І весь цей час ви дихатимете ним.
Іншими словами, домашні робітниці можуть навести лад у вашому будинку, позбавити вас від безладу, сміття, бруду і великого пилу, але нічого не можуть зробити з пилом дрібним, найшкідливішим. Вони не видаляють його, а просто ганяють по квартирі чи котеджу.
На відміну від вбудованого пилососа, який видаляє ВЕСЬ зібраний пил раз і назавжди. Такий 100%-ний ефект пояснюється дуже просто: той дрібний пил, який не вловлюється фільтром пилососа, просто видаляється на вулицю. Ось чому після збирання вбудованим пилососом чистими залишаються не тільки поверхні, а й повітря в приміщенні, що прибирається.
Скажете, дрібниця, якийсь зайвий відсоток пилу? Напевне так. Але саме такі дрібниці впливають на наше здоров’я.
Зайві дози шкідливих речовин у повітрі району – теж дрібниця в абсолютному вираженні. Але ми чомусь
вважаємо за краще жити в екологічно чистих районах і готові платити за це великі гроші. Як дрібниця та мікрограми солей важких металів у водопровідній воді. Тільки ми купуємо фільтри або бутильовану воду для того, щоб позбутися їх. Не потрібні нам і такі дрібниці, як мікродози нітратів та консервантів у продуктах.
Просто ми вже знаємо, які ці дрібниці небезпечні для здоров’я.
За оцінками екологів, домашнє повітря в 4-6 разів брудніше і в 8-10 разів токсичніше зовнішнього. Тільки вдома ми щодня вдихаємо 3 мільярди порошинок — це біля столової ложки пилюки. 90% найшкідливішого, що є в домашньому пилу, міститься в 1% найдрібнішого пилу. Тому самому відсотку, що залишається у повітрі після роботи прибиральниці. Тому, відсоток, який видаляє вбудований пилосос – незалежно від того, хто прибирає.
Залишити відповідь